Kool ja vaba aeg – Maryleen Slovakkias

Autor: Maryleen Karise

Kool

Praeguseks ajaks olen juba paar korda kooli ka jõudnud. Tegemist on päris suure kooliga ning öeldakse vist isegi campus selle kohta. See koosneb mitmetest hoonetest ning alguses oli päris keeruline leida õige hoone ning korrus üles. Vähe sellest, et kooli territoorium on ise suur, siis on veel mõned hooned linna peal laiali ka. Seega segadust oli alguses palju. Õnneks ma väga tihti kooli minema ei pea, sest enamik koolitöid on iseseisvad ning ülesanneteks on kas slaidiesitluse loomine või projekti kirjutamine. Hetkel olen otsustanud kaks korda nädalas koolist käia – kolmapäeval “Psychology for Managers” aines ja neljapäeviti slovakkia keele aines.

Psühholoogia aines olen loengus koos slovaklastega, seega kogu aine on slovakkia keeles ning õppejõud tõlgib mulle vahepeal või kasutan google translate, et mõista, millest loengus räägitakse. Tegin ka ühe esitluse kaasõpilastele inglise keeles teemal “Personality and thinking” ning tagasiside sain väga hea.

Teine aine, kus kohapeal käin on Slovakkia keel. Seda õpetatakse vaid välistudengitele ning meie õpetaja räägib vaid slovakkia keeles. Õnneks meie grupis on Poola ja Horvaatia poisid, kes tõlgivad meile. Nemad saavad aru õpetajast, sest nende keel on sarnane slovakkia keelega.

Lennujaamade turunduse aines pean lugema raamatut ning õpetajaga kuus korra kohtuma. Lisaks peab aine lõpuks valmima kursuse projekt ning toimub ka diskussiooni vormis test.

Kommunikatsiooni tehnikate aines peab samuti valmima 10 leheküljeline arutlus suhtlusest tööintervjuul.

Personalijuhtimise aines tegin juba esitluse Eesti kohta, kus tutvustasin Eestit üldiselt ning rääkisin ka Eesti ettevõtete kultuurist ning sisekliimast.

Kaart
Koolimaja

Vaba aeg

Nagu eelnevat lugedes selgub – vaba aega on mul päris palju. Suurem osa sellest läheb poes käimisele, kuna ühika lähedal on vaid kallid ja väikese valikuga poed. Veel kulub aega ühikas toimetamisele – toidu tegemine, pesu pesemine, koristamine. Ja veel suur osa kulub ringi liikumisele ja linnaga tutvumisele ning olen pea iga nädalavahetus kuhugi kaugemale sõitnud. Lisaks täidab ka meie vaba aega ESN uniza ehk Erasmus Student Network, kes korraldab iga nädal mitmeid üritusi. Hetkel olen käinud matkadel, kultuuriõhtutel ja tutvumisõhtutel. Lisaks pakub kool ka mitmeid spordivõimalusi ning kuidagi juhtub, et Erasmuse õpilastelt raha ei küsita, seega kasutan võimalust ning käin ka tasuta pilateses ning vahel ka jõusaalis. Veel käin ka ujumas avalikus linnaujulas, mille hind on 2,75€ kord. Seega spordi tegemine on siin päris odav.

Slovakkia kultuuriõhtu

Veel postitusi

Kool ja vaba aeg – Maryleen Slovakkias

Autor: Maryleen Karise Kool Praeguseks ajaks olen juba paar korda kooli…

Inimesed ja välisilme läbi välismaalase silmade 👀 – Maryleen Slovakkias

Autor: Maryleen Karise Inimesed👨‍👩‍👧‍👦 Alates esimesest päevast olen mõistnud, et siin…

Eluolu – Maryleen Slovakkias

Autor: Maryleen Karise Hinnad💲 Veel üheks mõjuvaks põhjuseks, miks Slovakkia…

Kodanikuühiskonna innovatsioonifondi projekt “Elanikkonnakaitse valmiduse tõstmine Võru linnas”

Autor: Emil Aništšenko Võru HUUB on vedanud eest kodanikuühiskonna innovatsioonifondi projekti…

Esmased asjad, mida pead teadma plakatite kujundamisel

Autor: Katariina Esmased asjad, mida teada plakatite kujundamisel Plakatid on…

Mis on Võru HUUB ja kuidas see erineb noortekeskusest?

Autor: Emil Aništšenko Mis asi on Võru HUUB? Kas tegemist…