Maryleeni seikluste algus Slovakkias

Autor: Maryleen Karise

Algus

2023 aasta märtsis esitasin avalduse vahetussemestrile minekuks, mõtlesin pikalt kuhu sooviksin minna ning lõpuks jäi sõelale meie kooli üks värskematest partnerülikoolidest Žilina ülikool Slovakkias Žilina linnas. Mind kõnetas selle kooli juures kõige rohkem see, et seal on terve suur osakond transpordile keskendunud. Selles koolis saab peale lennunduse õppida veel teiste transpordi liikide korraldust nagu merendus, maanteetransport, rongi vedu, üldist logistikat ja ka ärindust. Lisaks kõnetas ka see, et ühiselamu vahetus läheduses on mitmeid vaba aja veetmise võimalusi ning kool pakub ka laialdasi sportimise võimalusi. Veel kõnetas ka see, et tõenäoliselt on Slovakkias odavam kui Eestis ja see oleks hea vaheldus.

Reis ja esimesed emotsioonid ✈️

Alustasin reedel 22.septembril öösel kell 01.30 oma reisi. Kuna alustasin reisi Võrumaalt polnud väga vahet kas valin lennu algusega Tallinnast või Riiast seega lennuk väljus Riiast, sest sealt oli 60€ odavam. Lennuk väljus kell 07.25 ja jõudsin kell 08.30 Viini lennujaama. Sealt edasi ootasin tund aega, et sõita bussiga Bratislavasse ehk Slovakkia pealinna, kust pidin liikuma edasi rongiga Žilinasse. Muidu sain reisiga kenasti hakkama, sest olin arvetanud igale vahepeatusele piisavalt aega, kuid rongiga olin natuke hädas. Esiteks rongijaam oli hoopis teise süsteemiga nagu Eestis olen harjunud ning rongidel sildid puudusid. Lisaks on siinmail kasutusel sellised rongid nagu meil olid enne Elronit. Rongi saab siseneda läbi kitsa trepi ning kahjuks mina ja mu suur 17kg kohver korraga ei mahtunud neile treppidele ning ma oleksin peaaegu komistanud ja kukkunud peatusest alla :D. Peale seda intsidenti pakkus mulle kohalik keskealine naine abikätt ning tõstsime korraga kohvri rongi. Peale seda oli teine probleem, sest kohver ei mahtunud rongi kuidagi ning ma ei leidnud ka kohvri hoiustamise kohta rongis, mille pileti olin eelnevalt soetanud. Kokkuvõtteks ütlen, et hiljem kui koju plaanin tulla, eelistan otse liikuda Žilinast Flixbusiga Viini, sest siis ei tee kohver nii palju tüli.

 

Ühikas

Žilinasse kohale jõudes ootas mind minu BUDDY, kes viis mind ühiselamusse ja oli tõlgiks dokumentide täitmisel, sest ühiselamu administraatorid ei räägi inglise keelt. Kõige rohkem kartsin ühiselamu pärast, sest sellest ei olnud palju pilte. Tegelikult polnud kartmiseks põhjust, sest ühiselamu on okei. Huvitaval kombel ei tea ma senimaani palju ma selle eest maksma pean. Toon välja senimaani ilmnenud ühika head ja vead.

+

 • iga kahe nädala tagant saab administraatori juurest puhta voodipesu
 • ühikas on olemas suur padi ja tekk
 • normaalne tuba
 • ühes poksis on vaid kraanikauss ja tualetipott
 • joodav kraanivesi
 • kõrval on söökla, bowling, pubi, spordikeskus

 • korruse peale üks duširuum 4 dušiga, milles töötab vaid 1
 • korruse peale üks köök, mis on sama suur kui minu tuba ja köögis on 2 pliidirauda ja mikrolaineahi
 • kööki sisenemiseks pead minema I korrusele administraatori juurde ning küsima võtit
 • võtme peab küsima ka pesumasinate juurde minekuks
 • tualetil ei ole lukku

Minu enda soovil olen ma ühikatoas üksi ning olen sellega väga rahul, sest minu tuba on päris pisike ja kahekesi oleks päris kitsas ja ebamugav. Kartsin, et tänu sellele olen natuke eraklik, kuid olen juba kahe esimese päevaga leidnud 3 sõpra. 2 neist on minu ühika poksikaaslased Itaaliast ja Türgist ja kolmas on Tüklase kursusekaaslane ning oleme koos käinud šoppamas ja linna avastamas. Nemad õpivad samuti lennunduskorraldust, kuid huvitaval kombel ei ole me samu aineid valinud. Täna (pühapäeva) õhtul on tutvumisõhtu ning homme on veel tutvustavad üritused ning siis hakkab ka koolitöö pihta. Ootan huviga!🤩

Veel postitusi

Esmased asjad, mida pead teadma plakatite kujundamisel

Autor: Katariina Esmased asjad, mida teada plakatite kujundamisel Plakatid on…

Mis on Võru HUUB ja kuidas see erineb noortekeskusest?

Autor: Emil Aništšenko Mis asi on Võru HUUB? Kas tegemist…

Maryleeni seikluste algus Slovakkias

Autor: Maryleen Karise Algus 2023 aasta märtsis esitasin avalduse vahetussemestrile…

Kool ja vaba aeg – Maryleen Slovakkias

Autor: Maryleen Karise Kool Praeguseks ajaks olen juba paar korda kooli…

Inimesed ja välisilme läbi välismaalase silmade 👀 – Maryleen Slovakkias

Autor: Maryleen Karise Inimesed👨‍👩‍👧‍👦 Alates esimesest päevast olen mõistnud, et siin…

Eluolu – Maryleen Slovakkias

Autor: Maryleen Karise Hinnad💲 Veel üheks mõjuvaks põhjuseks, miks Slovakkia…